Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services. Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

0

Czy instalacja fotowoltaiczna działa w dni pochmurne?

przez
Daniel Kowalczyk
on 26.07.2019, 09:41 756 odsłony

Czy instalacja fotowoltaiczna działa w dni pochmurne albo zimą?


0

Każdy, kto się "zgrzał" w pochmurny dzień wie, że promieniowanie słoneczne przenika przez chmury. Z tego samego powodu panele słoneczne mogą nadal produkować energię elektryczną w pochmurne dni. Ale w zależności od zachmurzenia i jakości paneli słonecznych, wydajność może spaść od 10 do 25 procent energii wytwarzanej w porównaniu ze słonecznym dniem. Na szczęście, są panele słoneczne, z rekordową wydajnością ponad 22 procent, wykorzystują ogniwa w unikalnej, jedynej w swoim rodzaju konstrukcji, która wychwytuje szerszy zakres światła słonecznego - w tym czerwone i niebieskie długości fal. W pochmurny dzień wytwarzają więcej energii niż konwencjonalne panele, co czyni je dobrym wyborem w pochmurnym klimacie lub jeśli drzewa częściowo zacieniają dach w określonych porach dnia. Projektujemy również instalacje z wykorzystaniem technologii  „backside mirror”, która wykorzystuje cienką warstwę aluminium, odbijającą niektóre fotony świetlne, które nie są absorbowane w pierwszym przejściu przez ogniwo z powrotem do ogniwa, aby uzyskać drugą szansę na absorpcję. Powoduje to większą wydajność elektronów z tego samego wejścia światła.


Bądź na bieżąco

Na temat tej społeczności

Forum przeznaczone jest dla profesjonalistów i entuzjastów fotowoltaiki. Dziel się wiedzą, dyskutuj i wymieniaj się pomysłami. Przeczytaj wytyczne

Narzędzia do pytań

1 obserwujący

Statystyki

Spytał/a: 26.07.2019, 09:41
Oglądano: 756 razy
Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019, 11:43