Własna instalacja fotowoltaiczna PV

poradnik jak skorzystać z dobrodziejstw fotowoltaiki

Daniel Kowalczyk

Energia słoneczna pomaga firmom oraz właścicielom domów zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię, więc jeśli obawiasz się wysokich rachunków za energię elektryczną tego lata, oraz w przyszłości, możesz się dowiedzieć: Jak mogę się produkować własną energię?

To z pewnością pytanie, które zadaje sobie większość z Was. Energia słoneczna z instalacji fotowoltaicznej (PV) jest najszybciej rozwijającym się rodzajem energii na świecie. W samych Stanach Zjednoczonych istnieją obecnie 2 miliony systemów solarnych na dachach domów i firm!

Dzisiaj wyjaśnimy, jak zainstalować panele słoneczne w domu.

Znajdź firmę zajmującą się instalacją solarną

Pierwszym krokiem jest znalezienie firmy solarnej z doświadczeniem w instalacjach paneli słonecznych. Zapytaj swoich sąsiadów, którzy mają energię słoneczną i upewnij się, że otrzymałeś referencje klientów od różnych firm. PowerGO ma stale rozwijającą się sieć konsultantów, którzy mogą ci pomóc. Otrzymasz informację na temat jakości i wydajności paneli słonecznych zalecanych przez instalatora oraz warunkach ich gwarancji, instalacji i serwisu. Skontaktuj się z nami lub jeszcze lepiej - wypełnij prostą ankietę dotyczącą instalacji. Nie oczekuj dokładnej wyceny na tym wstępnym etapie. Każdy dom ma inny układ, nachylenie dachu i orientację na słońce; drzewa i inne przeszkody w pobliżu dachu; i różne rodzaje pokryć dachowych, z których wszystkie sprawiają, że każda instalacja solarna jest unikalna. Renomowana firma wyśle ​​przedstawiciela, który osobiście oceni Twój dom i wykona dla Ciebie własny projekt. PowerGO korzysta z aplikacji do projektowania słonecznego, dzięki czemu można zobaczyć, jak będą wyglądać panele słoneczne na dachu i dowiedzieć się, ile zaoszczędzisz na podstawie bieżących rachunków za prąd i mocy wybranych paneli. Porozmawiasz o swoich obecnych i przyszłych potrzebach energetycznych i omówisz takie rzeczy, jak to, czy cień z twoich drzew będzie wymagał dodania kilku dodatkowych paneli.

Metoda Finansowania instalacji fotowoltaicznej

Kolejnym krokiem jest omówienie opcji finansowania. Wiele osób zakłada, że ​​domowy system słoneczny musi być opłacony z góry. Jednak tak nie jest. Istnieje kilka opcji płatności j, które mogą pomóc w zakupie energii słonecznej: dotacja, pożyczka, leasing lub gotówka. Na przykład, nasi doradcy mogą pomóc w stworzeniu programu spłaty kredytu, w którym płatności są niższe niż bieżący rachunek za prąd. To samo dotyczy leasingu, gdzie klienci zasadniczo „wynajmują” system i wykorzystują wytwarzaną energię. Być może nie wiesz, że uzyskanie paneli słonecznych w domu może być ulgą podatkową. zachęcającą do oszczędności podatkowych dzięki uldze podatkowej na inwestycje  dostępnej dla tych, którzy kupują energię słoneczną. Kredyt, w połączeniu z krajowymi i lokalnymi ulgami podatkowymi, zachętami, rabatami i net meteringiem, może pomóc uczynić systemy słoneczne bardziej przystępnymi. Programy te zmieniają się często i różnią się w zależności od lokalizacji,  Możesz również sprawdzić na stronach regionalnych instytucji finansujących np. NFOSiGW , aby uzyskać więcej informacji na temat zasad obowiązujących w twoim regionie lub programów ogólnokrajowych np Czyste Powietrze. Po podjęciu decyzji o kontynuacji, doradca ds. Energii słonecznej zaplanuje instalację i dowie się, jak sprawnie zainstalować panele słoneczne w domu.

Zainstaluj swój system fotowoltaiczny

Twój doradca ds. Energii słonecznej zoptymalizuje projekt systemu, aby wyprodukować optymalną ilość energii elektrycznej - aby zaoszczędzić więcej pieniędzy na rachunku elektrycznym. Może to obejmować wykorzystanie pomiaru netto (jeśli jest dostępny na danym obszarze), co zapewnia klientom "kredyt" na nadmierne wytwarzanie energii, którą system fotowoltaiczny wysyła z powrotem do sieci lokalnego OSD (Operator Systemu Dystrybucyjnego), który stanowi swoisty wirtualny bank energii. Gdy dostępny, Net Metering może zaoszczędzić właścicielom domów setki lub tysiące złotych na rachunkach za energię elektryczną każdego roku. Zapytaj PowerGO o szczegóły na ten temat.

Twój certyfikowany instalator solarny będzie również obsługiwał wnioski o przyłączenie do sieci i współpracował z firmą energetyczną. Kierownik projektu będzie Cię informował na bieżąco o procesie. Instalacja domowych paneli słonecznych na dachu trwa zwykle od jednego do dwóch dni roboczych.

Mała ekipa instalatorów dostarczy panele słoneczne i osprzęt instalacyjny do domu, zamontuje konstrukcję, okablowanie, panele, falownik  i sprzęt monitorujący. Kiedy skończą, nawet nie będziesz wiedział, że tam byli!

Ostatnim krokiem jest odbiór instalacji przeprowadzony przez OSD. Po maksymalnie 30 dniach od złożenia wniosku na przyłączenie mikro instalacji PV do sieci, wszyscy jesteście gotowi oszczędzać na rachunku elektrycznym.

Widzisz jak przejście na energię słoneczną może być proste, a korzyści z niej płynące są oczywiste. Po przejściu na energię słoneczną masz domowy system zasilania, który nie tylko pokazuje Twoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój, ale może również zmniejszyć miesięczne rachunki za prąd. Dzięki tym oszczędnościom wielu polskich właścicieli domów spłaca swoje systemy słoneczne w ciągu sześciu do dziesięciu lat. Ponieważ systemy solarne PowerGO mają oczekiwany okres użytkowania wynoszący +30 lat, co oznacza, że ​​w przeważającej większości życia systemu, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy w swoim portfelu.

fotowoltaika

Wiemy, że nie ma pośpiechu, słońce będzie świeciło jeszcze tysiące lat ale zacząć oszczędzać możesz już teraz - po co więc czekać?


OK przekonaliście mnie, jestem człowiekiem czynu więc działam, proszę o kontakt