79% osczędności - nowy rekord

audyt usługi dystrybucji energii elektrycznej

Daniel Kowalczyk

W mojej wieloletniej karierze i po wielu przeprowadzonych audytach myślałem, że mnie już nic nie zaskoczy. Az tu dzisiaj niespodzianka - mój nowy osobisty rekord optymalizacyjny - 78,90%. Może kwota nie powala ale procenty nawet na mnie zrobiły wrażenie! To prawie tyle co nasi sprzedawcy podnieśli ceny energii w 2018 roku - tylko że na odwrót :). Można było "pójść po bandzie" i uzyskać 80,30% ale nie ma co przesadzać. Medali za to nikt nie rozdaje.

Ci, co się na rzeczy znają pewnie od razu wyłapią (?), że być może trzeba będzie w wymienić zabezpieczenia. Być może ale to tajemnica handlowa :)

Tym króciutkim wpisem chciałem jeszcze raz uświadomić wszystkim przedsiębiorcom, że naprawdę WARTO poświęcić kilka złotych żeby ktoś, kto się na tym zna, w kilka godzin znalazł dla niego kilkanaście tysięcy oszczędności rocznie. Prawie ZAWSZE jest na dystrybucji coś do optymalizowania - a ZAWSZE u tych którzy wcześniej nic z dystrybucją nie robili.

Dwa tygodnie temu w ciągu pół godziny znalazłem dużej firmie 300 tys oszczędności (na jednym PPE) rocznie, bez inwestowania przez nich złotówki. Analizą faktur zajmował się "zakupowiec" i o ile o sprzedaży energii miał jako takie pojęcie to o dystrybucji już żadnego ("przecież.jest monopol i nic się nie da zrobić") Ciekawe ja się czuł Dyrektor Finansowy, który uświadomił sobie że miałby do dyspozycji przez okres 5 wcześniejszych lat dodatkowo 1,5 mln złotych na inwestycje w cokolwiek np. OZE która wygenerowała by dodatkowe oszczędności na poziomie dodatkowych kilkuset tysięcy.

A więc cytując mało popularny miesięcznik (lub tygodnik) - PRZEBUDŹCIE SIĘ!


 


Analiza parametrów usługi dystrybucji energii elektrycznej.

Nie oddawaj tak łatwo OSD twoich pieniędzy, na które tak ciężko pracujesz!!